Rita e paparashikueshme, befason të gjithë me veshjen e saj

Rita Ora pos këngës është edhe njëra prej këngëtarëve më të përfolura edhe për stilin e saj

Ajo është unike dhe këtë e tregon në shumicën e daljeve të saj publike, ku ajo bëhet lajm në shumicën e mediave perëndimore.

Derisa gjatë Oscars ishte përfolur për fustanin e saj të bukur dhe paraqitjen elegante, sot Rita është dukur krejtësisht ndryshe me pamjen e saj të re.

Rita ka pasur të veshur një xhemper të Tupac si dhe pantallona të gjerë, një veshje tipike kjo për repereje.

E tillë edhe dukej, tamam si një këngëtare edhe e këtij zhanri.